21 milyon bitcoin arzının %90'ı çıkarıldığından, kıtlığı giderek daha belirgin hale geliyor.

January 21, 2022
hakkında en son şirket haberleri [#varname#]

Blockchain.com'dan alınan verilere göre, mevcut toplam dolaşımdaki bitcoin arzı, toplam 21 milyon bitcoin arzının %90'ına eşit olan 18.9 milyona ulaştı.Bu, 2140 yılına kadar bitcoin arzının sadece %10'unun kazmayı beklediği anlamına geliyor.

Bitcoin'in mucidi Satoshi Nakamoto, 2009 yılında Bitcoin'in başlangıç ​​bloğunu kazdı ve 50 Bitcoin üretti.Bitcoin'in mekanizmasına göre, bir sonraki blok her 10 dakikada bir görünecek ve yaklaşık 210.000 bloktan sonra ödüller yarıya inecek.

Bu mekanizmaya göre Bitcoin'in doğuşundan sonraki ilk dört yılda her blok ödülü 50 Bitcoin'dir;ikinci dört yılda, her blok ödülü 25 Bitcoin'dir ve bu böyle devam eder;2140 civarında Bitcoin'in tamamı kazılana kadar. Bitcoin'in özel halving mekanizması nedeniyle, Bitcoin'in benzersiz deflasyonist özelliklerine neden oldu.

Bitcoin, merkezi olmayan bir yapıya sahiptir ve insanların aracılara güvenmeden serbestçe değer alışverişinde bulunmalarına olanak tanır.Bitcoin ağının küresel popülaritesi ve kullanımı artmaya devam ederken, birçok geleneksel şirket artık Bitcoin'i bir ödeme yöntemi olarak kabul ediyor. Bitcoin'e olan talep artmaya devam ediyor ve bu nedenle Bitcoin giderek daha kıt hale geliyor.

Nadir olan bir şey değerlidir.Birçok tüccar, kurumsal yatırımcı ve madencilik şirketi, Bitcoin'in derin değerinin büyük potansiyelini fark etti.Kazılan Bitcoinlerin çoğu henüz piyasaya girmedi ama HODL.Zincir üstü veri analiz şirketi Glassnode, bitcoin arzının likiditesini analiz etmek için bir rapor yayınladı.Toplam 14,5 milyon bitcoin (bitcoin dolaşımının %78'ini oluşturur) likit olmayan kuruluşlar tarafından tutulmaktadır.

Bu HODL hayranları için daha derin bir Bitcoin değeri bir zorunluluk haline geliyor.Benzer bir fikriniz mi var?Ancak kesin olması gereken şey, HODL hayranlarının varlığından dolayı Bitcoin'in katma değer için çok fazla alana sahip olduğu ve Bitcoin'in daha düşük bir maliyetle tutulabileceği son dönem olabileceğidir.