Bitcoin bilgi işlem gücü zirveye döndü ve madencilerin daha ucuz güç kaynaklarına ihtiyacı var

December 14, 2021
hakkında en son şirket haberleri [#varname#]

BTC.com'dan alınan verilere göre, son zamanlarda bilgi işlem gücü zirvesi 183 EH/s'dir ve bu Mayıs ayında zirveye geri döndü.Çin'in Bitcoin madenciliğine karşı politikası nedeniyle, bu Mayıs'tan sonra bilgi işlem gücü %50 azaldı.Şu anda bilgi işlem gücü esas olarak Amerika Birleşik Devletleri'ne taşındı, Amerikan madencilik havuzu Foundry, şimdi ikinci genel madencilik gücü seviyesine sahip, sadece Ant madencilik havuzundan sonra.

Bununla birlikte, madenciler için, bilgi işlem gücünün hızlı bir şekilde toparlanması her zaman iyi bir şey değildir, çünkü keskin toparlanma nedeniyle madencilerin kazançları tekrar düştü.Kâr hala iyi görünse de, kâr marjı düşüyor.Yetersiz kaynağa sahip madenciler için önemli bir maliyet baskısı var.

Uzun süredir madenciler için madenciliği etkileyen ana faktör makinenin fiyatı değil, elektrik ve altyapı maliyetidir.Madencilik rekabeti sertleşmeye devam ederse, uygun maliyetli kaynaklara erişimi olmayan madenciler rekabet güçlerini kaybedecekler.Şu anda RHY'nin ABD, Kanada vb. üzerinde madenleri var. Madenciler için uygun maliyetli kaynak desteği sağlayabiliyoruz.

Özellikle dikkat edilmesi gereken şey, madencilik endüstrisinde giderek artan şiddetli rekabet nedeniyle, küçük madencilerin yaşam alanlarının daha da küçülmüş olmasına rağmen, bulut bilişim gücü hala karlı olmasına rağmen, karlılığın büyük madencilerden çok daha düşük olmasıdır.Tüm madenciler için, ya kendi madenlerine sahip olabilirler, üretim verilerini kontrol edebilirler ya da düşük kâr nedeniyle zorlanana kadar yalnızca yetersiz kâr elde edebilirler.