Enerji krizi bazı madencileri tekrar yer değiştirmeye zorluyor, ABD bitcoin madencileri için en iyi seçim haline geldi

March 18, 2022
hakkında en son şirket haberleri [#varname#]

Kripto madenciliği şirketi Xive, elektrik kesintileri nedeniyle Güney Kazakistan'daki bir kripto madenciliği çiftliğini taşıdığını duyurdu.

Kazakistan şu anda küresel Bitcoin madenciliğinde 2. sırada, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nden sonra ikinci sırada ve küresel Bitcoin madencilik gücünün %18,1'ini oluşturuyor;Haziran'da %8,8'e yükseldi.

Şifreli para madenciliği, Kazakistan'ın ulusal şebekesinin enerji talebini bu yıl %8 oranında artırırken, normal zamanlarda elektrik talebi yılda yalnızca %1 ila %2 oranında artmaktadır.

Endüstri, enerji ağına bir yük bindirmiş olsa da, Kazakistan, kripto madenciliğine karşı dikkatli bir şekilde dostane bir tutum sergiliyor.Yetkililer, endüstriyi tamamen yasaklamak yerine daha fazla düzenleme için bastırıyorlar.Kazakistan Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Tokayev geçtiğimiz günlerde bankacılarla yaptığı bir toplantıda nükleer enerjinin enerji kıtlığını çözmek için kullanılabileceğini belirtti.

Kazakistan'ın enerji sorununun kısa vadede çözülmesi zor.Buna bağlı olarak, Amerika Birleşik Devletleri hızla yeni küresel Bitcoin madencilik merkezi olarak ortaya çıkıyor.Cambridge Üniversitesi'nden alınan verilere göre, şu anda dünyanın Bitcoin bilgi işlem gücünün üçte birinden fazlası (⅓), geçen baharda yalnızca beşte biri (⅕) ile karşılaştırıldığında Amerika Birleşik Devletleri'ndeki madencilik makinelerinden geliyor.

Kripto para madencileri, dünya çapında ucuz elektrik için yeni yerler bulmaya başlıyor.Birçok kişi Teksas'ı hedefliyor, RHY bir istisna değil.Teksas'taki elektrik şebekesi, kullanıcıların farklı güç tedarikçileri arasında seçim yapabileceği ve tedarikçilerin düşük fiyatlar sunmak için rekabet etmek için bu şekilde yönlendirildiği nispeten gevşek bir şekilde düzenlenmiştir.